برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

چرا باید از یک XRF دستی انتخاب می کنید؟

نوشته شده در3 سال قبل
امتیاز دهید0

خرید دستگاه XRF ( ایکس آر اف ) پرتابل

 دستگاه آنالیزور XRF دستی یا پرتابل ، که به اصطلاح به شکل اسلحه XRF نیز شناخته می شود ، یک راه حل ساده و مقرون به صرفه برای آنالیز سریع و آسان عناصر است.

این دستگا ه ها ، به راحتی قابل استفاده هستند و به سرعت  نوع عناصر را اندازه گیری میکند ، و خلاصه کلام که حملشان هم بسیار آسان است. در کل ، اولویت اصلی شما از تهیه این دستگاه دقت در اندازه گیری اشعه X می باشد.

علاوه بر این ، با در نظر گرفتن ملاحظات زیر برای خرید دستگاه XRF پرتابل به شما بسیار کمک میکند.

1. هنگامی که شما نیاز به یک اندازه گیری سریع دارید

جالب است بدانید بر  روی کاغذ همیشه همه چیز سریع از زمان ممکنش حساب می شوند. چه کسی دوست ندارد که نمونه آزمایشش در سریع ترین زمان ممکن به دست بیاید. به احتمال قریب اکثر تحلیل گران تا زمانی که به این مشکل بر نخورند متوجه منظور ما نمی شوند.

یکی از پارامتر هایی که دقت اندازه گیری را بالا می برد زمان است.در XRF های دستی یا رو میزی زمان یکی از مهترین شاخصه ها است ، این دستگاه این قابلیت را دارد که در عرض چند دقیقه نتایج قابل توجهی از یک نمونه را به ما بدهد.

توجه داشته باشید که میزان آنالیزی که از یک قسمت نمونه دریافت می شود با مربع فاصله بین نوک دستگاه XRF و سطح نمونه در تناسب است . این مورد را حتما جدی بگیرین.به جای اینکه دست خود را در حالت ایستاده به سمت نمونه شلیک کنید بهتر است یک میز یا هر وسیله ای دیگری زیر دست خود قرار دهید تا اینکه به صورت ثابت بتوانید نمونه گیری دقیق تری داشته باشید.

.

.

2- آیا دستگاه آنالیزور XRF پرتابل میتواند هر عنصری را آنالیز کند؟

در ادامه این مقاله بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

در تجزیه و تحلیل نتایج  داده آنالیز XRF  بستگی به نوع ترکیب و نقش عناصر موجود در ماده بسیار مهم است.

دستگاه های XRF پرتابل یا دستی توسط خود کارخانه کالیبراسیون میشود و اغلب در چند نوع خاص برای کاربرد های متعدد به بازار ارائه می شود.این دستگاه ها اغلب دارای سیستم عامل خاص خود می باشند که شخصی سازی آن ها عملا غیر ممکن است و از سوی کارخانه بر روی این سیستم های عامل XRF قفل گذاری شده است.

 آنالیزور های XRF رو میزی شامل یک دستگاه بی سیم می باشد که به راحتی می تواند انواع نمونه ها و ترکیب ها را شناسایی کند.

هر نمونه ای که می خواهید آنالیز کنید ، از پلاستیک گرفته تا مواد معدنی ، از پودر ریز تا سنگهای بزرگ یا حتی مایعات ،به راحتی میتواند از این آنالیزور ها استفاده کنید. شما  به راحتی می توانید نرم افزار Omnian را بر روی هر نوع  XRF نصب کنید و یا با استفاده از استانداردهای خود ، برنامه های تحلیلی اختصاصی را به دلخواه تنظیم کنید.

.

.

فروش دستگاه XRF  پرتابل

.

3-  آیا XRF تنها یک نمایشگر است؟

در واقع  XRF های پرتابل نشانگر ترکیب اجزای یک نمونه هستند. هر کدام از انواع  دستگاه های XRF پرتابل نشان دهنده یک نوع ماده ، هستند و شاید اصلا باور کردنی نباشد که در هر شرایط آب و هوایی  این دستگاه ها می تواند عملکرد متفاوتی را از خود بروز دهد.اما سوال اینجاست چقدر میخواهید که با حمل این دستگاه های پرتابل که دارای اشعه ایکس است به خودتان و اطافیانتان آسیب برسانید.
با وجود حسگر fingerprint  که بر روی برد PMI  ( شناسایی مثبت مواد ) نصب می شود ، کاربران می توانند به آسانی از رو صفحه مواد بدون هیچ گونه کالیبراسیونی انتخاب کنند ودامنه شناسایی مواد را در نرم افزار آنالیزور بالا ببرند.
.
.
..
.
4- آیا XRF دستی ایمن است؟

پرتوهای X پرانرژی استفاده شده در طیف سنج های XRF برای سلامتی بسیار خطرناک هستند زیرا شما نمی توانید آنها را ببینید ، نه  احساس کنید ،حتی نمیتوانید این امواج را بو کنید. آنالیزور های XRF  پرتابل در رده بندی  تجهیزات اشعه X با منبع باز طبقه بندی می شوند و فروشندگان این مسئولیت را کاملاً بر عهده خود مصرف کنندگان قرار میدهند. . کلیه کاربرانی که از XRF  های پرتابل استفاده میکنند ، باید از خطرات مواجهه مستقیم و بویژه غیرمستقیمی که از طریق تششع پراکندگی ایکس آگاه باشند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پرتوهای ایکس شما و کارمندان و اطرافیان ملذوم به رعایت نکات ایمنی باشید.

5- ملزومات XRF پرتابل چیست؟

معمولا به همراه دستگاه XRF پرتابل یک باتری(باطری) xrf هم به شما تحویل می دهند که می توانید تا چندین ساعت به راحتی از آن استفاده نمایید. XRF های رومیزی هم  می توانند به راحتی مثل XRF های پرتابل شارژ شوند و قابل حمل باشند. حتی می توانید در پشت اتوموبیل خود از آن ها استفاده نمایید. می توانید پس هر بار که از آن استفاده کردید  و پس از تهیه و تنظیم آنالیز و استخراج داده ها  می توانید آن نتیجه در  دستگاه XRF ذخیره نمایید و چندی بعد ، مراجعه نمایید و دوباره از آن داده ها بهره مند شوید. پس از هر بار استفاده از دستگاه XRF می توانید آن را خاموش کنید تا مجدد به شارژ نیاز نداشته باشید.

 

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

تنظیمات

منو

برای ذخیره موارد مورد علاقه ، یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

ورود

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود